Pedikür’de farklı akımlar – Yaptırır mısınız?

Hazırlayan: Trina Kincey – Bütünsel sağlık koçu

Arada sırada hep birinin bir pedikür çeşidi fikri ile ilgili paylaşım yapması zihnimde ”Bu kimin fikri?” sorusunu ortaya çıkartır. İnsanlar yeni bir şey denemek adına bazen gerçekten değişik hatta tuhaf yöntemler kullanıyorlar. Siz aşağıdaki yöntemlerden birini denemeyi düşünür müsünüz?

Yılan derisi yöntemi

Monterey, Kalifornia’da ki Euphoria Lounge & Spa salonu müşterilerine yılan derisi ile pedikür sunuyor. Yöntemde tırnakların üzerine sürülen bir astarın ardından gerçek, soyulmuş yılan derisi kullanılıyor. Kullanılmasını istediğiniz deriyi aralarından seçebileceğiniz bir çok yılan cinsi seçenek olarak sunuluyor. Fakat mekan sahibi, daha küçük türleri tercih ediyor. Ben bu yöntemi tercih edermiyim emin değilim, ancak yılan severler veya değişik bir yol denemek isteyenler için cazip bir seçenek.

Balık pedikürü

Balıklar ile yapılan pedikür, şu anda güzellik dünyasında gözde bir akım. Bir çok haberde insanların bu yöntemi kullandığını görüyorum. Yöntemde, ayaklarınızı ‘Garra Ruffa’ cinsi kemirgen balıkların olduğu bir küvete sokuyorsunuz. Balıklar ölü derinizi yiyerek, ayaklarınızı yumuşak halde bırakıyorlar. Fakat bu yöntemi kullanan bir çok yerde balıkların hijyenik olmayan koşullarda tutulduğunu okudum, bu yüzden bu seçeneği atlamayı tercih ediyorum.

Altın pedikür

Toronto’da ki Four Seasons otelinin lüks bir seçenek olarak altın pedikürü sunduğunu okudum. Ayak ve tırnaklar altın şeker ovalama maddesi ve ışıltılı altın yağına batırılıyor. Ardından ayağa ”Şifalı Macaristan termal suyu” uygulanıyor. Bu lüks seçenek kesinlikle size kraliyet ailesindenmiş izlenimi verecek.

Kaynak:

  • https://footprints.aetrex.com/2018/11/25/unique-trends-in-pedicures/

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Makaleler Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.